Hakkımızda

EZGİ KİTABEVİ olarak kitapseverle, kitabı buluşturma yolculuğuna Bursa’da 1986 yılında başladık. Küçük bir mekanda kitap yapraklarının büyüsüyle oluşturduğumuz büyük coşku, onu sadece okura sunmakla kalmadı. Aynı zamanda yaratımında emek oldu. 1990 yılında. Kıymetli Prof. Dr. M. İlker Parasız’ın Monetarizm isimli kitabını yayınlayarak başlamış olduğumuz yayıncılık hayatımız Ezgi Kitabevi Yayınlarının da kuruluşu oldu.

Bugün başta Uludağ Üniversitesi olmak üzere pek çok üniversitenin değerli öğretim üyeleri ile yürüttüğümüz yayın faaliyeti, üniversite ders kitapları ve bu alanda destek olarak kullanılacak yardımcı kaynaklardan oluşmakta.

Sürekli yeniliğe ve gelişime açık olan yayın çalışmalarımızda, teknolojinin gerektirdiği çağdaş araçları kullanmak, başından sonuna titiz bir çalışmayı sürdürmek, okuyucu memnuniyetine odaklı hizmet vermek birincil hedefimiz oldu.

Yayınlarımızı ülkenin dört bir yanına ulaştırırken, planlı ve dinamik bir dağıtım stratejisi oluşturmak ve akademik ortamda geliştirdiğimiz işbirliklerinin merkezine güveni esas alarak, beklentileri en iyi şekilde karşılamak, çabalarımızın başında geldi.

Bir çeyrek yüz yılı okuyan insanlara duyduğumuz özen ve onların güveni ile geride bıraktık.

21. yüzyılda, kuruluşumuzun çeyrek yüz yılında yayınlarımızı yeni bir anlayışla sizlere de tanıtmak istedik. Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder, görüş ve eleştirilerinizin bizim için büyük katkı oluşturacağını belirtir, esenlikler dileriz.

EZGİ KİTABEVİ YAYINLARI